banner417
banner425
09 Ekim 2015 Cuma 11:44
928 Okunma
Sultanoğlu: “Başarının Sağlanması İçin Anahtar Kelime İletişimdir.”
banner416
2015-2016 eğitim öğretim yılı tüm eğitim camiasına hayırlı olsun diyerek toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu konuşmasının devamında:  “Öğrencilerimizin akademik başarıları önemli ancak onları sadece akademik olarak değil, ayrıca sosyal kültürel anlamda da gelişmesine yardımcı olmayız. Öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkaracak yer okuldur. Sosyal ve kültürel alanda öğrencilerimizi Türkiye’deki akranları ile değil dünyadaki akranları ile karşılaştırmalıyız” dedi. 
Okulların donanım ve fiziki durumlarının çok iyi bir seviyeye ulaştırıldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu öğrencilerin daha iyi fiziki şartlarda eğitim görmeleri için okullarda tatil boyunca yapım, onarım ve tadilat çalışmaları devam ettiğini, okul onarımları için 13 milyon 700 bin liralık harcama yapıldığını ifade etti.
Başarının sağlanması için anahtar kelimenin iletişim olduğunu vurgulayan Sultanoğlu: “Burada bulunmamızın nedeni Karaman’daki eğitim kalitesinin seviyesini artırmaktır. Eğitimde başarıyı yakalamanın anahtar kelimesi ise iletişimdir. Siz idareciler olarak öğretmenleriniz, öğrenciler, veliler ve tüm paydaşlarla ne kadar iyi bir iletişim kurarsanız o denli okullarınızda başarıyı yakalayabilirsiniz” dedi.
Okullarda bu yıl yine sosyal kültürel faaliyetlerin devam edeceğinin altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu: “Sosyal kültürel faaliyetlerimiz geçen yıl olduğu gibi yine bu yılda devam edecek. Sizden ricam şimdiden öğrencilerimizi proje yarışmalarına katılma konusunda teşvik etmenizdir. Özellikle sosyal sorumluluk, Bu Benim Eserim, TÜBİTAK Projeleri için öğrencilerinize destek olun” diye konuştu. 
Okullarda idarecilerin yaşanılan problemler karşısında çözüm odaklı çalışmasının önemini dile getiren Sultanoğlu: “Okullarımızda en yetkili kişiler sizsiniz. Bu anlamda okul içerisinde yaşadığınız sorunlar karşında çözüm odaklı çalışmaya gayret ediniz” dedi.
Toplantıda, 2014-2015 eğitim öğretim döneminin değerlendirilmesinin ardından 2015-2016 eğitim öğretim yılına dair yapılan hazırlıklar ele alındı. Bu kapsamda; fiziksel şartların iyileştirilmesi, yönetici ve öğretmen durumları, kitap dağıtımı, eğitim öğretime dair yapılacak çalışmalar ve projeler hakkında bilgilendirmeler yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.
Dilek ve temennilerin ardından toplantıya son verildi.

Son Güncelleme: 09.10.2015 11:44
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426