banner417
16 Haziran 2015 Salı 19:15
556 Okunma
SULTANOĞLU: “YÜCE VE YÜKSEK BİR MEDENİYETİN VARİSLERİYİZ”
banner416
Konuşmasında eğitimin önemine vurgu yapan Asım Sultanoğlu;  “Eğitimi, zihniyeti ve kimliği inşa eden, kişide düşünme ve algılama biçimi oluşturan, karakteri şekillendiren, milli ve manevi değerleri kazandıran bir insan olma sanatıdır. Erdemli toplumu, kȃmil insanı oluşturabilmek için ilk önce eğitimden başlamak gerekir” dedi.
Öğretmenlik mesleği ile ilgili açıklamalar yapanSultanoğlu; Yüce ve yüksek bir medeniyetin varisleriyiz. Ülkemizin kültürel birikimi ve sosyal tecrübesi  bu anlamda bizim için eşsiz bir ilham ve güç kaynağıdır. Bu birikimi ve tecrübeyi öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin istek ve gayretleriyle buluşturup medeniyetimizi daha yükseklere taşımanın derdindeyiz” diye konuştu.
Öğretmenlik mesleğinin memuriyet mesleği olmadığının altını çizen Asım Sultanoğlu; “Öğretmenlik mesleği ücret ve zaman ile sınırları çizilemez” dedi.
Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Eğitim Fakültesinde dört gün boyunca sürecek olan program kapsamında Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münir Oktay, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Üniversite Öğretim Üyeleri ve Eğitim Denetmenleri tarafından mesleki çalışmalar hakkında bilgiler verilecektir. 
Son Güncelleme: 17.06.2015 00:36
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64