Sultanoğlu'na Ziyaret

Avrupa’dan Gelen Heyet, Sultanoğlu’nu Makamında Ziyaret Etti

Sultanoğlu'na Ziyaret

banner390
 Erasmus+ Okul Ortaklıkları Programları kapsamında Bulgaristan, İtalya, Romanya, Polonya ve İspanya’dan gelen heyet, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Saha çalışmaları dolayısıyla Karaman’da bulunan iki grup halindeki heyete, okul müdürleri Ziya Güler ve Muharrem Delen eşlik ettiler.
Misafirlerini makamında ağırlayan İl Müdürü Sultanoğlu, kurum olarak Avrupa Birliği projeleri kapsamında birçok çalışma yaptıklarını dile getirerek, bu ülkelerle yıl boyunca ilimizden birçok okulun ortak proje yürüttüklerini belirtti.

Sultanoğlu, ilin eğitim altyapısına ilişkin bilgilendirici açıklamalarda bulunarak,  bu tür ortak projelerin öğrencilerin dil eğitimi motivasyonlarını artırması ve İngilizce konusunda pratik yapma fırsatı sunması bakımından önemli olduğunu belirtti. Ayrıca İl Müdürü, “Proje ortağı ülkelere yapılan ziyaretlerle taraflar, kültür farklılıklarını daha yakından tanıyarak önyargıların yıkılmasını sağlıyor. Böylelikle okullarımız sevgi ve hoşgörü temelli insani değerlerimizi tanıtan elçiler olma vazifesi üstlenmiş oluyor.” dedi.

Mevlana Ortaokulu’nun “Drama, Şarkı ve Oyunlarla İngilizce Öğrenimi” adlı projesi ve Karamanoğlu Mehmet Bey İlkokulu’nun “Farklılıklarımız Zenginliklerimizdir” projeleri kapsamında ilimize gelen heyetler, ülkemiz eğitim sistemini yerinde gözlemleyerek çeşitli incelemelerde bulunacaklar.
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.