banner417
banner425
18 Mart 2012 Pazar 17:30
1543 Okunma
Televizyonlar Kapatılıp Kitaplar Açılmalı
banner416
 Kitap okuyan öğrenci sınavda daha başarılı oluyor,
Anne babalar çocukları ile birlikte kitap okumalı,
Televizyonlar kapatılıp kitaplar açılmalı,
Karaman’da faaliyet gösteren Sabah Eğitim Kurumları öğrenci ve velilerine yönelik konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak Gediz Üniversitesi Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı Orhan Keskin katıldı. 
Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda Orhan Keskin, öğrenciler için 'başarı stratejileri',  velilere yönelik olarak da 'aile içi etkili iletişim' konulu seminer verdi.
Orhan Keskin, Başarı stratejilerinin önemini ve başarıyı etkileyen etkenleri çeşitli örneklerle açıklayarak anlattı.
Çocuklardan evde çalışırken televizyonları kapatmasını isteyen Keskin, günümüzde dünyada Amerika'dan sonra en çok Türkiye'de televizyon izlendiğine dikkat çekti. Öğrencilerin ders çalışırken, TV'nin öğrencilerin konsantrelerini bozduğunu ifade eden Keskin, "Bir doktor ameliyat ederken ne kadar konsantre oluyorsa, TV izleyen bir kimse de o kadar konsantre oluyor. Başarı verimini azaltan etkenleri ortadan kaldırmalıyız. Bunlardan fazla uyumak, müzikle ders çalışmak, cep telefonu, bilgisayar, internet ve duygusal problemlerdir." diye konuştu.
Farklı bir seansta veliler ile de bir araya gelen Keskin, yaşamdan verdiği gerçek örnekler ile aile içi iletişim ve başarılı öğrenci yetiştirme konularını işledi. 
Dikkat dağınıklığına birden çok işle uğraşmanın sebep olduğunu belirten Keskin, Başarılı olamamanın altında derse yoğunlaşamama, dikkat dağınıklığı ve ders çalışmamanın yer aldığına dikkatleri çekti.
 Keskin, televizyon izleme, bilgisayar ve internet, cep telefonu ve duygusal meselelerin verimi azaltarak başarıyı düşürdüğünü söyledi. 
Kitap okuyan öğrencilerin daha başarılı olduğunu vurgulayan Keskin, anne ve babalara çocukları ile birlikte kitap okumalarını tavsiye etti.

 
Son Güncelleme: 19.03.2012 08:51
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426