Toki Anadolu Lisesi'nin Başarısı Belgelendi

Toki Anadolu Lisesi 2014 yılı içinde, üniversitelere alınacak öğrencileri belirlemek için ÖSYM tarafından biri Yüksek öğretime Geçiş Sınavı (YGS), diğeri Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) olmak üzere iki sınav sonucunda üniversitelere %68,88 oranında öğrenci yerleştirerek Anadolu Liseleri türünde Karaman ilinde ilk sırada yer aldı.

Toki Anadolu Lisesi'nin Başarısı Belgelendi

banner390
Toki Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Cevher  yaptığı açıklamada;      " ÖSYM (T.C. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından 2015 Mart ayı içerisinde yayınlanan Ortaöğretim Kurumlarına Göre 2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sistemi Sonuçları Kitabı'na göre TOKİ Anadolu Lisesi 2014 yılında mezun ettiği 135 öğrenciden 93 tanesini üniversiteye yerleştirerek %68,88'lik bir başarı oranı yakalamıştır.Bu orana Polis Meslek Yüksek Okulu ve Astsubay Hazırlama okulları dahil edilmemiştir. ÖSYM verilerine göre Anadolu Liseleri türüne göre Türkiye geneli yerleştirme oranı %62,80, Karaman İli oranı ise %59,12 olmuştur. Okulumuz Karaman il genelinde Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş sınavları sonucunda Anadolu Liseleri türü okulları arasında 3. sırada tercih edilirken, mezun verirken elde etmiş olduğu bu birincilik öğrencilerimiz ve biz veliler tarafında memnuniyetle karşılanmıştır. TOKİ Anadolu Lisesimiz devam ettirilen kurslar, danışman öğretmenlik uygulaması, veli ziyaretleri, bire bir konu anlatımı ve soru çözümü, kişisel gelişim uzmanları tarafından verilen konferanslar, sosyal ve kültürel faaliyetlerle Öğrenci-Öğretmen ve Veli işbirliğini sağlayarak son yıllarda başarısını sürekli arttırmış ve bu başarıyı yakalamıştır.

Bu başarıda emeği geçen başta öğrencilerimiz olmak üzere, mutfağın içerisinde yer alan öğretmenlerimize, Okul yönetimine, Velilerimize, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Karaman Valiliğimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sarı - 2 yıl önce
soruyorum kendilerine. öğrenciler hangi bölümlere yerleşmiş. önemli olan yüzde kaç yerleşme oranı değil, yerleştiği üniversite ve bölümdür.
Avatar
Sarı ya cevap - 2 yıl önce
Ben mezun oldum hukuk tayim
Avatar
sarı ya cevap 2 - 2 yıl önce
bende mezun oldum beslenme ve diyetetik teyim ! ;)
Avatar
Sarı ya cevap - 2 yıl önce
86 öğrenci lisans, 6 öğrenci ön lisans ve 1 öğrenci açıköğretim. Tıp, hukuk, mühendislik, öğretmenlik gibi bölümden hepsi var. Çok merak ediyorsan git okula . Ayrıntıyı öğren.
Avatar
sarıya cevap 3 - 2 yıl önce
bende mühendislikte !