banner455

Üniversite Tanıtım Fuarı Başladı

Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Üniversite tanıtım fuarı başladı.

banner444

Üniversite Tanıtım Fuarı Başladı

Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Üniversite tanıtım fuarı başladı.

11 Ekim 2016 Salı 12:42
583 Okunma
Üniversite Tanıtım Fuarı Başladı
banner416

Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından ilimizde öğrenim gören 12.sınıf öğrencilerine yönelik 11-12 Ekim tarihlerinde Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Spor Salonunda 2. Üniversite Tanıtım Fuarı gerçekleştirildi.

Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekçi,  Çalışma ve İş-Kur İl Müdürü Kenan Ateş, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, İl Milli Eğitim şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, fuarın düzenlenmesindeki amaçlarını ifade ederek “Öğrencilerimizi gitmeyi düşündüğü, hayalini kurduğu ve mezun olmak istediği üniversitelerle buluşturduk. Rehberlik Araştırma Merkezi yöneticilerinin yoğun gayretleri ve ilgili birimimizin emekleriyle 17 güzide üniversitemizi bir araya getirdik. Bu çalışmanın oluşmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

Gençlerimizin sağlıklı tercihler yapabilmesi için, geleceklerini şekillendirirken eğitim yaşamlarında önemli yer tutacak olan üniversiteleri yakından tanıması ve gençlerimize yardımcı olmak, üniversite hazırlık sürecinde yüksek motivasyon sağlamak, gerçekçi hedefler belirlemeleri konusunda destek olmak amacı ile yapılan Üniversite Tanıtım Fuarına 17 üniversite katılırken üniversite stantlarını, ilimizde 12.sınıfta öğrenim gören öğrenciler ziyaret edecekler.

Üniversite tanıtım fuarına katılan üniversiteler, ortaöğretim kurumlarında 12. sınıflarda eğitim gören öğrencilere belirli konularda hem seminerler verecekler hem de üniversiteler hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Son Güncelleme: 11.10.2016 14:20
Yorumlar

banner447

banner315

banner457

banner428

banner411

banner337

banner450

banner426

banner458