Vali Ali Akan Ortaokulu İspanya Yolcusu

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde hazırlamış oldukları Comenius Projeleri kabul edilen Vali Ali Akan Ortaokulu İspanya’ya gidiyor.

 Vali Ali Akan Ortaokulu İspanya Yolcusu

banner390
Vali Ali Akan Ortaokulu proje ekibi Şube Müdürü Mehmet Akif Duman’ın da katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdiler. Ziyarette Vali Ali Akan Ortaokulu Müdürü Ahmet Göksu  “Eco Ideas, Eco Citizens-Çevre Fikirleri, Çevre Dostları” adlı projemiz kapsamında okulumuz proje ekibinden iki personelimiz 20-26 Ocak 2013 tarihleri arasında İspanya’nın Granada  şehrinde gerçekleşecek olan proje toplantısına katılacaktır. Projemiz kapsamında yurtdışından ortak okullar  ile ortaklaşa yapmakta olduğumuz  çalışmaları gözden geçirme fırsatı bulacağız ”dedi.

 Vali Ali Akan Ortaokulu proje ekiplerini ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu yaptığı açıklamada:“ İlimizde 2005 yılından beri projeler kapsamında 385 öğrencimiz ile 668 idareci ve öğretmenimiz olmak üzere toplam 1028 kişi Avrupa ülkelerine giderek proje alanları ile ilgili staj ve inceleme yapma imkanı bulmuştur. Ayrıca, Avrupa’nın farklı ülkelerinden 682 öğrenci ve eğitimci ilimize gelerek Türk Milli Eğitim Sistemini inceleme fırsatı bulmuştur. Avrupa’daki eğitim kurumları ile ortaklaşa yapılan projeler aracılığıyla kültürler arası etkileşim sağlanmakta ve ülkeler arası bilgi ve tecrübe alışverişi sağlanmaktadır. Bu güzel çalışmayı ortaya koyan idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.