banner417
banner444
31 Ekim 2014 Cuma 18:41
49 Okunma
Atıklar Gelinlik Oldu
banner416
Bursa Büyükşehir Belediyesi Merinos Enerji Müzesi, ‘31 Ekim Dünya Tasarruf Günü’nde ‘Dönüşüm’ temalı giysi tasarım sergisine ev sahipliği yaptı.

Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu, 2. sınıf öğrencilerinin ‘geri dönüşüm’ konusunda dikkat çekmek maksadıyla hazırladığı ‘Dönüşüm’ temalı giysi tasarım sergisi, ‘31 Ekim Dünya Tasarruf Günü’nde, Bursa Büyükşehir Belediyesi Merinos Enerji Müzesi’nde beğeniye sunuldu. Daha önce Uludağ Üniversitesi Rektörlük Sanat Galerisi’nde görücüye çıkarılan sergi, 31 Aralık Çarşamba tarihine kadar Enerji Müzesi’nde izlenebilir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışması Ahmet Erdönmez’in katılımıyla açılışı yapılan sergide, proje kapsamında görev alan 22 öğrencinin 1 yıllık emeği gözler önüne seriliyor. Projenin organizasyonunu yapan Tekstil Tasarım Program Başkanı Öğretim Görevlisi Dr. Mürüvvet Mangut, bu sergiyle halka “tüketirken dikkat edin” mesajını vermek istediklerini söyledi.

Cam şişe kırıklarından poşetlere, kağıt bardaklardan plastik kaşıklara ve gazoz kapaklarından tekstil dokuma atıklarına kadar pek çok malzeme kullanılarak yapılan kıyafetler hem sanat, hem de sosyal sorumluluk açısından önem taşıyor.

Sergiyi ilgiyle gezen Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışması Ahmet Erdönmez, özel bir çalışmanın ürünü olan serginin mutlaka görülmesi gerektiğini ifade ederek, Bursalıları Enerji Müzesi’ne davet etti.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426