Bakan Yıldız Kayseri'de

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, tehditlerin bazen çok yakından, bazen çok uzaktan geldiğini belirterek, "Bazen vesayet üniformalı, bazen de siviller tarafından geliyor. Bizler kendimizden daha çok sevdiğimiz...

Bakan Yıldız Kayseri'de

banner390

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, tehditlerin bazen çok yakından, bazen çok uzaktan geldiğini belirterek, "Bazen vesayet üniformalı, bazen de siviller tarafından geliyor. Bizler kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak için mutlaka bu hassasiyetimizi 7 Haziran'da göstereceğiz" dedi.

Yıldız, Kayseri Terzi ve Konfeksiyoncular Odası'nın bir restoranda düzenlenen "Terzi Köy Projesi" tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin birçok badireden geçtiğini ve geçmeye de devam ettiğini vurguladı.

Türkiye'nin arkasında olanlar kadar karşısında olanların bulunduğuna işaret eden Yıldız, "Ne zaman Türkiye bir kalkınmaya, bir büyümeye, ilerlemeye başladı, dikkat edin yakın siyaset tarihinde bunun çok örneklerini görürüz, mutlaka paçasından tutup aşağı çekmek isteyenler olmuştur. Şu anda o dönemlerden bir tanesindeyiz. Biz 13 yıldan bu yana ülkenin idaresine konulan iradeyle beraber, çok iyi bir noktaya geldik ki Türkiye'yi 3 katına katladık" ifadelerini kullandı.  

Koalisyonlardan hiçbir ülkenin fayda görmediğini dile getiren Yıldız, "Bu ülkede yalnızca bir yıl içerisinde genel müdürünü, müsteşar yardımcısını, müsteşarını atamak için 700 tane kararname 5 ay bekletildi. Başbakanla diğer partilerin genel başkanları anlaşamadılar. Siz göreve getirmediğiniz insanlarla, kararnamesini imzalamadığınız insanlarla nasıl hizmet götüreceksiniz. Hizmet götürmekten vazgeçtik, üretmekten vazgeçtik, o adamları oraya atayamıyorsunuz bile" diye konuştu.

- "Türkiye'nin kalkınmasını istiyoruz"

Seçmenlerin göstereceği tavrın, Türkiye'nin kalkınmasına ve siyasi istikrarına yönelik olacağını kaydeden Yıldız, şöyle devam etti:

"Bizi hangi gerekçelerle bu iktidardan indirmek istiyorlarsa biz daha fazla gerekçelerle beraber Türkiye'nin kalkınmasını istiyoruz. Bazen tehdit çok yakından bazen çok uzaktan geliyor. Bazen tanımadığımız birisi bazen de çok iyi tanıdığımız birisi. Bazen vesayet üniformalı, bazen de siviller tarafından geliyor. Bizler kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak için mutlaka bu hassasiyetimizi 7 Haziran'da göstereceğiz."

Türkiye'nin birçok sorunla uğraştığını ve bunlardan birisini de çözüm süreciyle kaldırmaya çalıştıklarının altını çizen Yıldız, artık insanlarımız bu acıyı, sıkıntıyı çekmesini istemediklerini vurguladı. Çözüm süreciyle ilgili yaptıkları görüşmelerin her birisinde iyi bir noktaya gelindiğinin altını çizen Yıldız, şunları kaydetti:

"Artık buradan geri dönüş yoktur. Kim geri dönerse bununla alakalı sıkıntıyı mutlaka kendisi çekecektir. Bizi farklı gerekçelerle tehdit etmeye çalıştılar. Biz bunların hiçbirine aldanmadık. Hiçbir tanesine aldanmadık. Çünkü biz kaybedecek şeyleri olmayan insanlarız. Ne makamla ne de dünyamızla alakalı bizi tehdit edebilirler. Biz Allah'ın verdiği ömrü tamamladığımda dünyadan ayrılacağımıza bilen insanlarız. Buna iman etmiş insanlarız. O yüzden hiçbir tehdidin bizi yıldıramayacağını mutlaka bilmeniz lazım."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.