Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

- "Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın farklı bir talimatı olmazsa hayırseverimiz Muzaffer Altuntaş, Gebze'ye 5 milyon değerinde okulu yapması durumunda, ilk aracı kendisine teslim edeceğiz"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

banner390

AKSARAY (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ilk yerli otomobilin satılmasına ilişkin, "Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın farklı bir talimatı olmazsa, hayırseverimiz Muzaffer Altuntaş, Gebze'ye 5 milyon değerinde okulu yapması durumunda, ilk aracı kendisine teslim edeceğiz" dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Aksaray'a gelen Bakan Işık, OBİAL Çelik Silo Fabrikası'nı ziyaret etti. Burada bir gazetecinin, ilk yerli otomobilin satılmasına ilişkin sorusu üzerine Işık, olayın o an spontane geliştiğini belirterek, Gebze'de bir hayırseverin ilk otomobili almak istediğini anlattı.

Bakan Işık, şöyle konuştu:

"Gebze’de bir hayırseverimizle otururken ilk yerli otomobili ben almak istiyorum dedi. Bende, 'olur ama biraz pahalı olur' dedim. 'Nasıl' dedi, 'yani bir okul yaparsan, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakan'ımızın farklı bir talimatı olmazsa, bir okul yaparsan olur' dedim. Hiç tereddüt etmedi, 'tamam' dedi. O zaman öyle sözleştik. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın farklı bir talimatı olmazsa hayırseverimiz Muzaffer Altuntaş, Gebze'ye 5 milyon değerinde okulu yapması durumunda, ilk aracı kendisine teslim edeceğiz. Zaten daha öncede okul yaptığı için. Yapması yönünde hiçbir tereddüt taşımıyorum."

Bakan Fikri Işık daha sonra tahıl depolama sistemleri fabrikasına giderek, burada incelemelerde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.