Bursagaz Ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Cbs İş Birliği

Bursagaz ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü arasında iş birliği yapıldı.Büyükşehir Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü’nden bir heyet, CBS uygulamalarıyla ilgili bilgi almak üzere Bursagaz’a...

Bursagaz Ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Cbs İş Birliği

banner390
Bursagaz ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü arasında iş birliği yapıldı.

Büyükşehir Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü’nden bir heyet, CBS uygulamalarıyla ilgili bilgi almak üzere Bursagaz’a ziyarette bulundu. Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Kubilay Öksüz başkanlığındaki heyete eşlik eden Bursagaz Harita ve CBS Birimi Yöneticisi Nergis Türker, projedeki geliştirmelerden bahsetti.

Öksüz, Bursa Büyükşehir Belediyesi önderliğinde AYKOME ile beraber yürütülecek altyapı bilgi sistemi paylaşımı ile ilgili bilgi verdi. Öksüz, bütün altyapı kurum ve kuruluşları ile belediyeler ziyaret edilerek, kullandıkları CBS sistemiyle ilgili bilgi topladıklarını ifade etti.

Öksüz, planladıkları CBS sisteminde Bursa iline ait her türlü coğrafi verilerin ilgili ilçe belediyeleri, altyapı kuruluşları ile diğer kurum ve kuruluşlarla entegre bir şekilde bilgi sistemine işlenerek paylaşılacağı bir sistem tasarladıklarını belirtti.

Türker ise, CBS bilgi sistemleri uygulamaları konusunda bir sunum yaparak, sistemdeki yeniliklerden ve gelişmelerden bahsetti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.