Caddede Otopark Ücreti Vermeyenlere Ceza Kesilecek

Ongun A.Ş. Genel Müdürü Nejat Koyuncu caddelerdeki otopark ücretlendirmesinde bilgisayarlı işleme geçtiklerini, ücretlerini ödemeyenlerin ceza alacağını söyledi

Caddede Otopark Ücreti Vermeyenlere Ceza Kesilecek

banner390
 Ongun A.Ş. Genel Müdürü Nejat Koyuncu yaptığı basın açıklamasında; Türkiye’nin çeşitli illerinde, cezalar uygulanmaktadır, bizde Karaman’da otoparklarda ödeme yapmayan plakalar hakkında yasal işlem başlatacağız” dedi.
Ongun A.Ş. Genel Müdürü Nejat Koyuncu: “Şirketimizin uzun süredir işletmekte olduğu, caddelerdeki açık otoparkların işletmesine halen devam etmektedir. Otopark işletmesini daha iyi yapabilmek amacı ile mart ayı içerisinde el terminalleri getirerek araç giriş çıkışlarını bilgisayar ortamında takip etmeye başladık.

Bu uygulama ile el terminalleriyle bilgisayarlı ortamda; otopark ücretini ödemeyen plakaların tespiti ve kayıt altına alınma işlemleri yapılmaya başlanmıştır. Otopark ücretini sürekli ödemeyen plakalar. El terminallerindeki kameralar sayesinde tarih, saat, park ettiği cadde bilgileri ile birlikte fotoğraflanıp arşivlenmektedir.

Şirketimiz bu plakalar ile ilgili yasal işlem başlatmaya karar vermiş; ancak merkezdeki cadde yenilenmesi çalışmalarından dolayı ertelenmiştir.

Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde, mahkeme ve icra yoluyla, zabıta yoluyla, araç kilitleme sistemiyle cezalar uygulanmaktadır. Haziran ayıyla beraber alınan karar uygulamaya başlanacak ve ödeme yapmayan plakalar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

ONGUN A.Ş, vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çağrıda bulunarak;
“Otopark borcunu ödeme yapmayan vatandaşlarımızın biran önce el terminallerindeki kayıtlı bakiyelerini ödemeleri, ya da uygulama başladığı tarihten itibaren abone sistemine geçerek borçlarını abone sisteminde mahsup etmelerini önermektedir” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
düşün - 5 yıl önce
saat başı 1.5 lira alınıyor.ne için sadece arabam duruyor diye. teybim calınsa biri çizse böle bir garanti veriyon mu yok eee 1.5 lirayı niçin alıyon bi cıklarmısınız
Avatar
gazi - 5 yıl önce
sayın belediye yetkilileri, özellikle merkezdeki ara sokakları görmüyor musunuz, yollar nasıl felç oluyor. ara sokakların trafik düzenlemesi aklınıza gelmiyor mu, bir kaç gün ara sokakları bir izlemelisiniz, tabi sorun çözmek diye bir düşünceniz varsa.
Avatar
cagri - 4 yıl önce
sözde "yetkilendirilmiş" kişiler bunu istismar ediyor olabilirler mi? bu hiç aklınıza geliyor mu? mesela; 10 dakika ücretsiz kuralına riayet ederek hareket eden bir kişi olarak, bana yazılan ücretlerin istismar edilip 7-8 dakikalık duraklamaya da kesildiğini belirtmek isterim. yani demek istediğim; adam (park görevlisi şahıs) istediği gibi park başlangıç bitiş süresini bizzat kendisi belirleyebilir.buna itiraz ederim ben arkadaş. 7 dakika durmuşum, hop turuncu giysili şahıs "abi 10 dakikayı geçtin!" nasıl ispatlıcan? elinde bilgisayarlı hödö hödölü alet varmış da bilmem neymiş. işlemi ben park yerinden ayrıldıktan 12 dakika sonra yapmadığı ne malum? kim nerden bilcek? fotoğrafmış bilmem neymiş. onun ne güvenilirliği var? böyle sistemsiz, keyfi uygulamayı kabul etmiyorum..