Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye’nin kalkınmasını ve büyümesini kesintiye uğratmayacak bir yapı içinde olmaları gerektiğini belirterek, "Gerek Kayseri’nin, gerek Türkiye’nin büyümesinin hiçbir...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

banner390

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye’nin kalkınmasını ve büyümesini kesintiye uğratmayacak bir yapı içinde olmaları gerektiğini belirterek, "Gerek Kayseri’nin, gerek Türkiye’nin büyümesinin hiçbir gerekçeyle kesintiye uğramaması lazım. O yüzden her birimiz el birliğiyle çalışma yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yıldız, Melikgazi ilçesinin Mimar Sinan Mahallesi’nde belediyenin düzenlediği 639. Mimar Sinan’ı Anma ve Evliyalar Günü programı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Bakan Yıldız, 7 Haziran genel seçimlerinde Kayserililerin tercihlerini kullandıklarını söyledi. “Onların verdiği oylar başımızın üzerine” diyen Yıldız, “Kayseri 9 milletvekiliyle Ankara’da temsil edilecek. Gerek AK Parti’mizin gerek MHP’nin gerekse de CHP’nin milletvekilleriyle, Kayseri’nin büyümesine, ilerlemesini ve kalkınmasına koyacakları katkılar için şimdiden çalışmak gerekir" diye konuştu.

Seçim öncesindeki rekabet ortamının, yerini hizmete bıraktığını vurgulayan Yıldız, bundan sonra bütün milletvekillerinin kente katkıda bulunmaları gerektiğini ifade etti.

Taner Yıldız, seçim döneminde Kayseri'de önemli ölçüde taşkınlıklar veya üslup bozukluklarının yaşanmadığına dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bundan sonra bizler ve yeni seçilen bütün milletvekillerimiz Kayseri’ye yapılan tüm hizmetler için el birliğiyle seferber olacağız. Bizim hizmetlerimiz devam edecektir. Türkiye’nin, özellikle Kayseri’deki ve bütün illerdeki seçim sonuçları tabii ki bir koalisyon hükümetini öngörmektedir. Bunun için önümüzdeki günler son derece önemlidir. Özellikle TBMM’de başkanlık divanının oluşmasıyla beraber hükümet kurma çalışmaları devam edecektir.

Hükümet kurmak, gerek Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımızın gerekse ondan sonraki süreçte diğer partilerin mutlaka aktif olacağı bir süreci öngörmektedir ama bunlar kadar önemli olan bir husus var. Bizim mutlaka Türkiye’nin kalkınmasını, Türkiye’nin büyümesini kesintiye uğratmayacak bir yapı içinde olmamız lazım. Gerek Kayseri’nin büyümesinin gerek Türkiye’nin büyümesinin hiçbir gerekçeyle kesintiye uğramaması lazım. O yüzden her birimiz el birliğiyle çalışma yapmaya devam edeceğiz.”

- Azerbaycan temasları 

Yıldız, Azerbaycan temaslarına ilişkin bir soruya da “Sayın Cumhurbaşkanımıza refakatla bir önceki gün Sayın (İlham) Aliyev, Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın (Gurbangulu) Berdimuhamedov ve Sayın (Vladimir) Putin ile görüşmelerde bulundum. Bu görüşmelerde tabii ki enerji temel başlıklardan bir tanesiydi. Önümüzdeki günlerde yine enerji sektörüyle alakalı önemli projelere imza atma aşamasına inşallah gelmek istiyoruz. Rusya Federasyonu, Türkiye için Türkiye de Rusya Federasyonu için vazgeçilmez iki ülkedir. Sayın Putin ile yapılan görüşmede bu tür vurgulara ve bir kısım somut projelere değinildi. Gayet güzel bir görüşme geçti. Önümüzdeki hafta içerisindeki gelişmeleri hep beraber izleyeceğiz" yanıtını verdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.