Genç Girişimciler Kendi İşini Kurabilecek

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Gencim, Girişimciyim, Güçlüyüm” sloganlarıyla 81 ilde Gençlik Merkezleri ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen “Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” başlıyor.

Genç Girişimciler Kendi İşini Kurabilecek

Düzenlenecek olan girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan genç girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 30 Bin TL’ye kadar hibe ve 70 Bin TL’ye kadar faizsiz krediye başvuru hakkına sahip olacaklar.

Girişimciliğin desteklenmesi ve istihdamın arttırılmasının amaçlandığı bu proje ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nin hedef kitlesinde, kendi işini kurmak isteyen 18-29 yaş aralığında bulunan gençler yer alıyor.

Genç girişimciler için dört aşamalı, 70 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, sınıf içi ders ve atölye çalışmaları şeklinde verilecek. Sektörel ve yerel düzeyde belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda eğitim programına e-ticaret, dış ticaret vb. sınıf içi eğitim veya atölye çalışmaları da eklenebilecek. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nde katılımcılardan ücret alınmayacak. 

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kemal - 2 yıl önce
fasa füso bunlar anca zaman kaybı zamannınızı boşa harcamayın