banner417
banner444
29 Kasım 2016 Salı 12:43
650 Okunma
İŞKUR Engellilere Kendi İşini Kurma İmkanı Veriyor
banner416

Karaman İŞKUR tarafından yapılan açıklamada;

“İŞKUR tarafından yılda 2 defa başvurular alınmak üzere Engelli ve Eski Hükümlülere Yönelik Kendi işini kurma proje başvuruları kabul edilmektedir. Güncel çağrıda son başvuru tarihi: 09 Aralık 2016 olup, Başvuru Rehberi ve Formu ekte yer almaktadır. Vatandaşlarımıza ulaşabilmek adına desteğinizi bekler iyi çalışmalar dileriz…

Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir.

Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır.

Aşağıda yer alan Başvuru Rehberi ve Formuna göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraflardan temsilcilerden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir.

Desteklenecek projeler;
1- Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,(Maksimum Hibe Tutarı: 36.000-TL)
2- Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,(Brüt Asgari Ücretin 10 Katı)
3- Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,
4- Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,
5- Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler.

Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler projelerini 9 Aralık 2016 tarihine kadar hazırlayıp bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize teslim edebilirler.” denildi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426