Omek, Yeni Girişimciler Kazandırıyor

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (OMEK) iş dünyasına yeni girişimciler kazandırmaya devam ediyor.Yapılan açıklamaya göre; Sunduğu kaliteli eğitimle iş ve istihdama önemli bir referans sağlayan OMEK, 53 branşta...

Omek, Yeni Girişimciler Kazandırıyor

banner390
Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (OMEK) iş dünyasına yeni girişimciler kazandırmaya devam ediyor.

Yapılan açıklamaya göre; Sunduğu kaliteli eğitimle iş ve istihdama önemli bir referans sağlayan OMEK, 53 branşta 2 bin 658 kursiyere eğitim veriyor. El sanatlarından mesleki ve teknik eğitime, dil eğitiminden bilgisayar teknolojilerine, spor ve müzik eğitimlerinden geleneksel sanatlara kadar birçok alanda vatandaşlara bilgi ve beceri kazandıran OMEK, özelikle tekstil ve moda tasarımı üzerine faaliyet gösteren firmaların yakın takibinde bulunuyor. OMEK yetkilileri, verilen eğitimlerle kursiyerlerin iş bulma konusunda avantajlı hale gelmeleri için çalıştıklarını belirttiler.

ARA ELEMAN SORUNUNA ÇÖZÜM OMEK’TE

OMEK’in ülkenin en önemli sorunlarından biri olan ara eleman açığının kapanmasına da büyük katkı sağladığını vurgulayan yetkililer, kursiyerlerin kurs süresince ürettikleri ürünlerin tanıtım ve pazarlanması konusunda çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurguladılar.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.