Oto Test Merkezi’nin Yeri Değişiyor

Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) Yenişehir’e yapmayı planladığı ‘Oto Test Merkezi’nden vazgeçmesini değerlendiren AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, TİGEM’in arazisinin bu proje için gayet uygun olduğunu, Bursa’nın...

Oto Test Merkezi’nin Yeri Değişiyor

banner390
Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) Yenişehir’e yapmayı planladığı ‘Oto Test Merkezi’nden vazgeçmesini değerlendiren AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, TİGEM’in arazisinin bu proje için gayet uygun olduğunu, Bursa’nın böyle bir merkezi hak ettiğini söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, TSE’nin Yenişehir’e yapmayı planladığı ‘Oto Test Merkezi’nden vazgeçtiğini ve ilgili parsellerin mera özel siciline yeniden kaydedildiğinin açıkladı. Merkezin kesinlikle Bursa’da kurulması gerektiğini ve Bursa’nın bunu hak ettiğini ifade eden Ak Parti Milletvekili Mustafa Öztürk, Otomotiv Test Merkezi’nin Karacabey’deki Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) arazisine kurulmasının yine gündeme geldiğini söyledi. Bursa’da araştırılan 4 bölgeden birine Otomotiv Test Merkezi’nin yapılacağını ifade eden Öztürk, “Bu 4 yerden biri Yenişehir’deki alandı. Ama kamulaştırma esnasında bir sıkıntı yaşanmış ve TSE Merkezi’ni buraya yapmaktan vazgeçmiş. Şu anda geriye kalan 3 alan araştırılıyor. Girişimleri hızlandırıyoruz. TİGEM’in arazisi bu proje için gayet uygun ve hazır bir durumda bekliyor. Çünkü TİGEM’de aşırı kireçli tarım yapılamayan araziler bulunuyor” dedi.

Öztürk, arazi meselesi çözülür çözülmez gelişmelerin kamuoyuna duyurulacağını sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.