banner417
banner425
21 Kasım 2014 Cuma 14:18
33 Okunma
Sabiha Gökçen, ’yılın Havalimanı’ Seçildi
banner416
İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, CAPA (Asya Pasifik Havacılık Merkezi) tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen CAPA Awards for Excellence 2014 (CAPA Havacılık Mükemmellik Ödülleri 2014) ödül töreninde 15-25 milyon yolcu kategorisinde ’Yılın Havalimanı’ seçildi.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Asya Pasifik Havacılık Merkezi (CAPA) tarafından verilen 12’nci CAPA Havacılık Mükemmellik Ödülleri’nde, 15-25 milyon yolcu kategorisinde ’Yılın Havalimanı’ ödülüne layık görüldü. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2010 yılında da Dünya Düşük Maliyetli Havayolları Kongresi (World Low Cost Airlines Congress) tarafından ’Dünyanın En İyi Havalimanı’ seçilmişti.

Belçika’nın Antwerp kentinde 20 Kasım 2014 tarihinde düzenlenen gala seremonisinde İSG adına ödülü ISG Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Berk Albayrak, CAPA yetkilisi Jonathan Wober’ın elinden aldı. CAPA’dan yapılan açıklamada ödül kriterleri olarak yolcu sayısı artışı ön plana çıkarken, operasyonel gelişim, yatırımlar, diğer ulaşım olanakları ile entegrasyon ve çevre duyarlılığı da hesaba katıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Tüm bunların yanında yapılan değerlendirme sonucunda, havacılık alanında üstün başarıların bir norm haline geldiği Türkiye’de yine başarı hikayesine sahne olan İstanbul gibi bir şehrin havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen, Asya yakası havalimanı sıfatıyla yatırımcıları bölgeye çekerek ve yolcu trafiği artışında üstün bir ivme yakalayarak ödülün haklı galibi olmuştur. Son 10 yılda yakaladığı yıllık yüzde 20-25 ortalama yolcu artışı ile Sabiha Gökçen gelecek sene şüphesiz büyük havalimanları kategorisine yükselecektir.”

İSG CEO’su Gökhan Buğday, da ‘‘CAPA (Asya Pasifik Havacılık Merkezi) tarafından İSG’ye takdim edilen “Yılın Havalimanı” ödülü bizim için gerek seçim kriterleri gerekse uzman jüri heyeti açısından değerlendirilmesi nedeniyle özel bir öneme sahip bulunmaktadır. Kazanmış olduğumuz ödüller bizleri daha başarılı işler ortaya koymak için cesaretlendiriyor ve motive ediyor. 2014 yılının ilk 10 ayında toplam yüzde 27’lik yolcu artış oranı ile yolcu sayımız 20 milyona ulaştı ve dış hatlarda yüzde 30, iç hatlarda ise yüzde 26 yolcu artışı elde ettik. İSG’yi bu ödüle layık gören herkese, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih eden yolcularımıza ve tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunarım’’ dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426