banner417
banner425
31 Aralık 2014 Çarşamba 15:30
531 Okunma
TESCİL İŞLEMLERİNDE “MERSİS” UYGULAMASINA GEÇİLİYOR
banner416
Mustafa Toktay, yazılı basın açıklaması yayınladı. Toktay yayınladığı basın açıklamasında, “Bilindiği gibi, Ticaret Sicil Müdürlüğümüzde 11.06.2013 tarihinden itibaren tüm kuruluş işlemleri ile Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden yapmakta idi.

Bu defa, tüm işletmelerin unvan, adres, sermaye, yetkili değişikliği, merkez nakli ve kayıt silme gibi tüm tescil başvurularına dair tescillerin de 01.01.2015 tarihinden itibaren MERSİS üzerinden yapılması ve tescil sonucu oluşan ilan metinlerinin MERSİS’ ten oluşturularak Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’ ne gönderilmesi gerektiğinden, anonim şirketlerde ve kooperatiflerde temsil yetkisini haiz (imza yetkisine sahip) yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu başkan yardımcısı ya da yönetim kurulu üyesinden en az birinin; limited şirketlerde temsil yetkisini haiz (imza yetkisine sahip) müdürler kurulu başkanı veya şirket müdürünün; gerçek kişilerde ise firma sahibinin mutlaka e-imza alması gerekmektedir.

Bu nedenle yeni yılla birlikte tüm tescil işlemlerinde MERSİS uygulaması başlayacağından Ticaret Sicilinde işlem yaptırmak isteyen, eski-yeni tüm işletmelerin mağdur duruma düşmemeleri için;

Mükelleflerimizin MERSİS başvurusu yapabilmeleri için e-imza almaları ve e-imza ile tescil başvurusunda bulanabilmeleri için de öncelikle firmaya ait tüm tescillerin MERSİS sistemine aktarılabilmesi amacıyla tescil evrakları ile birlikte müdürlüğümüze başvuru yaparak randevu almaları gerekmektedir.

E-imza ve MERSİS’e giriş konusunda bilgi almak isteyen üyelerimizin Ticaret Sicil Müdürlüğümüz ile iletişime geçmeleri rica olunur” dedi.

HABER MERKEZİ

Son Güncelleme: 01.01.2015 01:08
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426