banner414
16 Mart 2016 Çarşamba 13:53
169 Okunma
Üniversitelilere Bulgur Eğitimi

Duru Bulgur, barındırdığı vitamin ve mineraller açısından önemli bir besin kaynağı olan bulguru, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Balıkesir Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde “Bulgurun Tarihi, Üretim Süreci ve Mutfaklarda Kullanımı” konulu bir eğitim verildi. Duru Bulgur Pazarlama ve Halkla İlişkiler Şefi Ayşe Sarımehmet tarafından verilen eğitime; öğrencilerin yanı sıra öğretim görevlileri de katıldı.
45 öğrencinin tamamının katıldığı eğitim iki aşamalı gerçekleştirildi. Birinci kısımda sözlü olarak öğrencilere; buğdayın tarihi, bulgurun oluşum süreci, nasıl üretildiği, bulgurun dünyadaki yeri, sağlıkla ilişkisi ve mutfaklarda kullanımını anlatıldı. İkinci kısımda ise uygulama yapıldı. Bulgurla yapılabilecek, bir aşçının ileride menüsüne koyabileceği yemeklerden örnekler sunuldu. Yapılan yemekler aşçı adayları tarafından da denendi. 
Eğitimin sonunda, Balıkesir Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Göksel Kemal Girgin, Duru Bulgur ekibine teşekkür etti. Ayrıca öğrencilere katılım sertifikaları ve Duru Bulgur tarafından hazırlanan Tarihinden Tarifine Bulgur kitabı hediye edildi.
 

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64