Elazığ’da Kobani Yürüyüşü

Elazığ’da Kobani nedeniyle bir araya gelen grup Hastane Caddesi’nden, İzzet Paşa Meydanına kadar yürüyerek basın açıklaması yaptı.Türkiye Kobani Dayanışması birleşenleri adı altında toplanan bir grup Elazığ’da yürüyüş yaptı....

Elazığ’da Kobani Yürüyüşü

banner390
Elazığ’da Kobani nedeniyle bir araya gelen grup Hastane Caddesi’nden, İzzet Paşa Meydanına kadar yürüyerek basın açıklaması yaptı.

Türkiye Kobani Dayanışması birleşenleri adı altında toplanan bir grup Elazığ’da yürüyüş yaptı. Hastane Caddesi’nden başlayan yürüyüş polis kontrolünde İzzet Paşa Meydanı’na kadar sürdü. İzzet Paşa Meydanı’nda grup adına KESK Elazığ Şubesi Dönem Sözcüsü Kenan Korkmaz açıklama yaptı. Korkmaz, "Suriye’de Kobani, günlerdir ağır silahlarla donatılmış IŞİD çetelerinin kuşatması altında onur ve yaşam mücadelesi veriyor.İnsanlık değerlerinin düşmanı IŞİD çeteleri tıpkı Şengal’de olduğu gibi Kobani’de de vahşi bir katliam gerçekleştirme için saldırıyor. Kobani sadece Kürt halkının değil, özgürlükten, barıştan, eşitlikten yana bütün insanları ilgilendiriyor" dedi.

Toplanan grup açıklamaların ardından olaysız bir şekilde dağıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.