Müsiad Elazığ Şubesi İsrail’i Kınadı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şube Başkanı Avukat İbrahim Gök, İsrail’in Mescid-i Aksa’yı Müslümanlara kapatmasını ve askerlerinin Mescid-i Aksa’ya postallarıyla girmesini kınadı.MÜSİAD Elazığ Şube...

Müsiad Elazığ Şubesi İsrail’i Kınadı

banner390
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şube Başkanı Avukat İbrahim Gök, İsrail’in Mescid-i Aksa’yı Müslümanlara kapatmasını ve askerlerinin Mescid-i Aksa’ya postallarıyla girmesini kınadı.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Avukat İbrahim Gök yaptığı açıklamada, bu olayların telafisi mümkün olmayan bir sürecin tetikleyicisi olduğunu söyledi. Gök, "Yıllardır tüm dünyanın gözleri önünde BM kararlarını defalarca hiçe sayarak Filistinli Müslümanlara karşı her türlü zulüm ve işkenceyi reva gören İsrail, bu kez de tüm Müslümanlarca kutsal sayılan Mescid-i Aksa’yı çiğnemiş, yüzlerce asker Filistinli kardeşlerimizi sis bombaları ve plastik mermilerle yaralamıştır. Yapılan hukuk tanımaz eylemler, tüm dünya Müslümanlarını infiale uğratmıştır. MÜSİAD camiası olarak, İsrail askerlerini, derhal Mescid-i Aksa ve çevresini terk ederek Filistin’de telafisi mümkün olmayacak yeni ve tehlikeli bir sürecin tetikleyicisi olmamaları konusunda uyarıyoruz. Tüm İslam Alemi’ni konuya duyarlı olmaya davet ediyor, BM, İKÖ ve AB’yi göreve davet ediyoruz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.