Erzincan’da 2 Bin 788 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

Erzincan’da 2 bin 788 paket kaçak sigara ele geçirildi.Edinilen bilgiye göre Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde, Erzincan -Erzurum...

Erzincan’da 2 Bin 788 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

Erzincan’da 2 bin 788 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde, Erzincan -Erzurum Karayolu üzerinde durdurulan ve sürücülüğünü B.S. (28) isimli şahsın yaptığı ve içerisinde A.S. (23) isimli şahsın da bulunduğu 27... plakalı araçta yapılan aramada; aracın taban kısmı ile arka koltuğun alt kısmından ön koltuk altına kadar uzanan özel bölmeye gizlenmiş vaziyette değişik markalarda toplam 2 bin 788 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Ele geçirilen sigaraların yaklaşık piyasa değeri 16 bin 700 TL olup, önlenen vergi kaybı ise yaklaşık 14 bin TL olduğu öğrenildi.

Yakalanan B.S. ve A.S. isimli şahıslar hakkında " 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet" suçundan yasal işlem yapıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.