banner417
banner425
15 Aralık 2014 Pazartesi 10:02
24 Okunma
Dosiad: “teşekkürler Sekmen”
banner416
Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSİAD) Yönetim Kurulunca yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in öncülüğünde gerçekleştirilen Winterfest 2014’ün, ilin tanıtımına önemli bir katkı sağladığı, sosyo ekonomik imajını güçlendirdiği vurgulandı.

SEKMEN BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Erzurum bazında, Turizmin öncelikli sektörler arasında bulunduğu, bu sektör çerçevesinde gerçekleştirilen tanıtım etkinlik ve organizasyonların, ulusal ve uluslararası bazda dikkatleri il üzerine yoğunlaştığının dile getirildiği açıklamada, ‘Sayın Sekmen Erzurum adına bir ilki başararak, ili ülke ve dünya bazında gündeme sokmuştur. Bu ilin geleceğine ciddi bir yatırımdır’ denildi.

ERZURUM ADINA BİR İLK

İlk kez Erzurum adına donanımlı ve manasında bir festival gerçekleştirildiğine işaret edilen açıklamada, ‘Bu festival Palandöken ve kar nimetini fırsata çeviren bir yatırım olarak kaydedilmelidir. İsmi turizme matuf olmasına rağmen, festivalin asıl önemi tarımı, sanayisi, eğitim vizyonu, sağlık kenti imajı, enerji koridoru özelliğiyle ilgilerin Erzurum’a yöneltilmesi olmuştur. Bu manada DOSİAD olarak memnuniyetimizi ve Sekmen’e olan teşekkürlerimizi kamuoyuyla paylaşmak isteriz’ ifadelerine yer verildi.

SEKMEN’İN VERDİĞİ MESAJ

Winterfest ile bir mesaj verildiğine değinilen açıklamada, “Böylesi devasa bir etkinlik Erzurum’un şehirlikten Büyükşehirliğe, sıradanlıktan farkındalığa kavuşma sürecinin başlangıcıdır. Hem Erzurumlu, hem bölge halkı ve hem de ülke Erzurum’u değerleri bütününde yeniden keşfetmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın armağan ettiği Universiade 2011’le bir milat yaşayan Erzurum, sayın Sekmen’in farkındalık yatırımıyla Erzurum’un kış turizmi ölçütünde bir dünya kentliliğini tescil ettirmiştir.” denildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426