Engelli Öğrencilere Servis Hizmeti

Toplumun tüm katmanlarına ayrım gözetmeden hizmet üreten Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim’e bağlı okullarda öğrenim gören engelli ilk ve ortaöğrenim öğrencilerine ücretsiz servis hizmeti veriyor. Hafta içi her gün evlerinden...

Engelli Öğrencilere Servis Hizmeti

banner390
Toplumun tüm katmanlarına ayrım gözetmeden hizmet üreten Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim’e bağlı okullarda öğrenim gören engelli ilk ve ortaöğrenim öğrencilerine ücretsiz servis hizmeti veriyor. Hafta içi her gün evlerinden alınan engelli öğrenciler 15 kişilik servis aracıyla sıcak bir ortamda güvenli bir şekilde okullarına ulaşıyorlar. Toplam 30 öğrencinin hizmet aldığı servis aracından otizmli çocuklar da faydalanıyor. Palandöken Otizm Derneği’nin de talebiyle otistik çocuklar Dumlu’da bulunan atlı terapi merkezine ücretsiz servis hizmetiyle götürülüyor. Eğitim süresi sonunda evlerine de bırakılan engelli öğrencilere servis boyunca bir görevli de nezaret ediyor. Ücretsiz okul servisi hizmetinin ihtiyaca bağlı olarak geliştirilmesi hedefleniyor.

DİYABETLİ ÇOCUK HASTALARA DA SERVİS DESTEĞİ

Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören 15 diyabetli çocuk da ücretsiz servis hizmetinden faydalanacak. Hafta sonları hemşire nezaretinde hastaneden alınan çocuklar, yüzme için Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün havuzlarına götürülecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.