banner417
banner425
19 Kasım 2014 Çarşamba 10:43
22 Okunma
Erzurum Avm’de “sessiz Sohbetler”
banner416
Erzurum Alışveriş Merkezi tarafından Avrupa Birliği Gençlik Değişim Projesi kapsamında ‘’Sessiz Sohbetler’’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik, 5 farklı ülkeden 30 temsilcinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Sivil Toplum Destekleme Derneği ile koordineli olarak gerçekleştirilen AVM oryantiringine, Arnavutluk, Azerbaycan, Polonya, Gürcistan ve Türkiye’den ortak kuruluşların toplam 30 temsilcisi katıldı. Düzenlenen organizasyonda yarışmacılar, yaklaşık 1 saat süresince AVM içinde hiçbir şekilde konuşmadan sadece işaret dili ile iletişim kurup süreye bağlı olarak görevlerini tamamladılar. Görevini en kısa sürede ve eksiksiz tamamlayan yarışmacılara sertifikaları teslim edildi.

İşitme engellilerin iletişimlerini sağlayabilecek şekilde uluslararası düzeyde geliştirilmiş olan Gestuno işaret dilinin yaygınlaştırılmasına yönelik düzenlenen etkinlikte toplumsal duyarlılık ve farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

Erzurum Alışveriş Merkezi, ziyaretçilerine keyifli ve fırsatlarla dolu alışveriş ortamı yaratmanın yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle toplumsal gelişime de destek olmaya devam ediyor.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426