Erzurum’da Beklenen Kar Geldi

Erzurum’da günlerdir beklenen kar, aralıklarla yağmaya başladı.Son yılların en kurak Aralık ayını yaşayan Erzurum’da beklenen kar, sabah saatlerinde yağmaya başladı. Aralıklarla etkisi gösteren kar yağışı zaman zaman vatandaşlara...

Erzurum’da Beklenen Kar Geldi

Erzurum’da günlerdir beklenen kar, aralıklarla yağmaya başladı.

Son yılların en kurak Aralık ayını yaşayan Erzurum’da beklenen kar, sabah saatlerinde yağmaya başladı. Aralıklarla etkisi gösteren kar yağışı zaman zaman vatandaşlara zor anlar yaşatırken bazı vatandaşların ise yüzünü güldürdü.

Erzurum’da kar yağışını özleyen vatandaşlar karın yağmasıyla mutlu olduklarını ifade ederek geçtiğimiz yıllarda Aralık ayında her yerin karla kaplı olduğunu fakat bu yıl kar yağışının geç kaldığını söylediler. Vatandaşlar, ”Erzurum kış memleketi biz kar yağmasına alıştık. Bu yıl Türkiye’nin her yerine kar yağdı ama Erzurum’a fazla yağmadı. Kar Erzurum’a yakışıyor.” dedi.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde soğuk hava yüzünü gösterirken gece en düşük hava sıcaklığı eksi 16 dereceyle Ardahan’da Kars’ta 10, Erzurum’da 7, Erzincan’da 3, Iğdır’da ise 2 derece olarak ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bölgede öğle saatlerinden itibaren kar yağışının aralıklarla devam edeceğini belirterek buzlanma ve don olayına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.