Organ Bağışında Uyum İçin Teknik Yardım Projesi

Avrupa Birliği ve Sağlık Bakanlığının birlikte yürüttüğü “Organ Bağışında Uyum İçin Teknik Yardım Projesi” kapsamında uzman eğitimi programı Erzurum’da başladı.Palandöken’de bulunan Xanadu Snow White Otelinde düzenlenen programa...

Organ Bağışında Uyum İçin Teknik Yardım Projesi

Avrupa Birliği ve Sağlık Bakanlığının birlikte yürüttüğü “Organ Bağışında Uyum İçin Teknik Yardım Projesi” kapsamında uzman eğitimi programı Erzurum’da başladı.

Palandöken’de bulunan Xanadu Snow White Otelinde düzenlenen programa Erzurum Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezine bağlı illerde çalışan nörolog, beyin cerrahisi uzmanı, anestezi ve re animasyon uzmanları ile yoğun bakım uzmanı hekimler katıldı.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinatörü Fatih Kaciroğlu, 2,5 gün sürecek programda katılımcılara organ bağışı, beyin ölümü ve iletişim başlıklarında sunumlar yapılarak bilgiler aktarılacağını belirtti.

Proje kapsamında Erzurum’da 150, Türkiye genelinde 1500 uzman hekime eğitim verileceğini belirten Kaciroğlu, “Bu eğitimler vesilesi ile organ bağışının dünyadaki en iyi örnek olan ülkeler düzeyine ulaştırılması hedeflenmektedir.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.