Arı Yetiştiriciliği Birliği’nden Orman Bölge Müdürü Ateş’e Ziyaret

Eskişehir Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bünyamin Yiğit ve Yönetim Kurulu üyesi Muzaffer Kaya, Orman Bölge Müdürü Recep Ateş’i ziyaret etti.Bal üreticilerinin, ormanlarla iç içe olduğunu belirten Birlik Başkanı Bünyamin Yiğit,...

Arı Yetiştiriciliği Birliği’nden Orman Bölge Müdürü Ateş’e Ziyaret

banner390
Eskişehir Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bünyamin Yiğit ve Yönetim Kurulu üyesi Muzaffer Kaya, Orman Bölge Müdürü Recep Ateş’i ziyaret etti.

Bal üreticilerinin, ormanlarla iç içe olduğunu belirten Birlik Başkanı Bünyamin Yiğit, “Biz arıcılar, bal üretimimizin yüzde 80’ini ormanlık alanlardan gerçekleştiriyoruz. Eskişehir’in zengin bir florası var. Bunu daha da arttırmak için Orman Teşkilatı ile birlikte çalışmak istiyoruz” dedi.

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Ateş de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ateş, ‘’Son yıllarda Orman Genel Müdürlüğümüz Türkiye’nin her yerinde bal ormanları kurmaya başladı. Bizde Eskişehir ve Afyonkarahisar illerinde 9 adet bal ormanı oluşturduk. Özellikle baraj ve gölet kenarlarına bal verimini arttıran bitki ve ağaç türleri dikiyoruz” diye konuştu.

Ateş, arı yetiştiricilerinin ve bal üreticilerinin beklentilerinin dile getirileceğini, bal üretiminin arttırılmasına dönük planlamada orman teşkilatının yapacağı çalışmalara ilişkin bir çalıştay düzenlenmesini tavsiye etti.

Yapılan ziyarette karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunuldu ve yapılacak çalıştay için birlikte hareket edilmesi kararlaştırıldı.

Ziyarette, Bölge Müdür Yardımcısı Adnan Diltemiz de hazır bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.