banner417
08 Kasım 2014 Cumartesi 15:11
25 Okunma
Atatürk, Sevdiği Türkülerle Anıldı
banner416
Odunpazarı Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından hazırlanan Atatürk’ü anma “Seni Özlüyoruz” programı Yunus Emre ve Kültür Sanat Merkezi’nde (YKSM) gerçekleşti.

Atatürk’ün, sevdiği türkülerle anıldığı programa, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı Kaymakamı A. Selim Parlar, Odunpazarı Belediyesi Meclis Üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Program öncesi konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Cumhuriyet’e sahip çıkılmasına vurgu yaparak, "Atamızın sevdiği şarkıları hep birlikte dinleyeceğiz ve Atamızı bir kez daha saygıyla anacağız. Onun aydınlattığı yolda sonsuza kadar ilerleyecek bir Cumhuriyeti hep birlikte koruyacağız, kollayacağız ve yücelteceğiz. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye belirtti.

Konuşmaların ardından Şefliğini Ergün Elibaş’ın yaptığı konserde, Atatürk’ün sevdiği şarkılar solistler tarafından seslendirildi. Solistlerin seslendirdiği şarkıların yanı sıra sahnede Zeybek oyunu ve Atatürk’ün de canlandırıldığı vals sahnesi gerçekleştirildi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64