banner417
banner425
23 Ekim 2014 Perşembe 15:30
31 Okunma
Başkan Kurt Adıyaman’da
banner416
Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Adıyaman’da düzenlenen “Doğudan Batıya Kardeş Belediyeler” toplantısına katıldı.

Adıyaman Belediye Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Murat Karayalçın, CHP Adıyaman İl Başkanı Bilal Doğan, Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi Mahmut Süzen, CHP Milletvekilleri ve belediye başkanları katıldı.

Farklı kültürlerin buluşmasını ve toplumsal barışa katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin doğusuyla batısını bir araya getirmeyi amaçlanan toplantıda söz alan Başkan Kurt, kardeş belediye uygulamasının başlangıcını gerçekleştirenlere teşekkür etti. Kendilerine sunulan kardeş şehrin Adıyaman olmasından bir kez daha memnun olduğunu kaydeden Kurt, “Çünkü Adıyamanlıları biz Eskişehirliler olarak yıllar önce kardeş yapmıştık. Benim şuanda belediye meclis üyem, imar komisyonu başkanım Mahmut Süzen, Adıyamanlı bir yoldaşım. Biz 30 yıldır Eskişehir’de onunla politika yapıyoruz. Şuanda Çakırhöyük’le kardeş olarak bu politikayı sürdürecek, devam ettireceğiz. CHP’nin iktidarı yakın ama CHP’nin iktidar olması için Adıyaman’ın yine aynı özveriyi göstermesi lazım. Bu iddiayı ortaya koymak için biz hazırız. Odunpazarı Belediyesi olarak Odunpazarı’nda hangi hizmeti yapıyorsak Çakırhöyük’te de yapmaya hazırız. Bu hazırlığı ben burada görüyorum, hissediyorum. Böyle bir salonu dolduran coşkulu kalabalık bu partiyi iktidar yapacaktır. Buna inanıyorum. Kardeşliğimiz hayırlı, uğurlu ve daim olsun” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426