Engelli Çocuklara Dünya Engelliler Günü’nde Sualtı Dünyası Sürprizi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sualtı Dünyası, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle özel bir atölye çalışması gerçekleştirdi. Atölyede çocuklar, sualtı dünyası canlılarını daha yakından tanıma fırsatı yakaladılar.Büyükşehir...

Engelli Çocuklara Dünya Engelliler Günü’nde Sualtı Dünyası Sürprizi

banner390
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sualtı Dünyası, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle özel bir atölye çalışması gerçekleştirdi. Atölyede çocuklar, sualtı dünyası canlılarını daha yakından tanıma fırsatı yakaladılar.

Büyükşehir Belediyesi Sualtı Dünyası’nda çalışan dalgıç, biyolog ve su ürünleri mühendisleri tarafından düzenlenen atölye çalışmasına katılan İşitme Engelli Çocuklar Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (İÇEM) öğrencilerine ilk olarak dalgıçlık mesleği tanıtıldı. Çocuklara, dalgıçların su altında birbirleriyle olan iletişimlerinde kullandıkları el işaretleri öğretildi ve su altında bulunan dalgıçlarla öğrendikleri işaretler kullanılarak haberleşmeleri sağlandı. Sualtı Dünyası’nda eğlenerek öğrenen İÇEM öğrencileri, bu sayede keyifli bir gün geçirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.