Erdal Eren Eskişehir’de Anıldı

Eskişehir’de bir grup, 12 Eylül darbesi sıralarında idam edilen Erdal Eren’i, ölümünün 34’üncü yılında düzenledikleri eylemle andı.Yaklaşık 100 kişilik grup, Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde 12 Eylül darbesi sıralarında idam edilen...

Erdal Eren Eskişehir’de Anıldı

banner390
Eskişehir’de bir grup, 12 Eylül darbesi sıralarında idam edilen Erdal Eren’i, ölümünün 34’üncü yılında düzenledikleri eylemle andı.

Yaklaşık 100 kişilik grup, Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde 12 Eylül darbesi sıralarında idam edilen Eren’i anmak için toplandı. Grup, ellerinde tuttukları afiş ve dövizlerle bir süre slogan attı. Daha sonra grup adına basın açıklaması yapan Ekim Güney Öztürk, Erdal Eren’in idamının 34’üncü yılı münasebetiyle toplandıklarını söyledi. Öztürk, “İdamının üzerinden 34 yıl geçen Erdal’ı bugün anmanın, onun mücadelesini sahiplenmenin ve yürütmenin büyük anlamı vardır. Burjuvazi kendi varlığını ve geleceğini garanti almak için hep gençliği hedef almıştır. Burjuvazinin toplumu yeniden şekillendirme çabasına giriştiği o günlerde Erdal, kurtuluşunu işçi sınıfının kurtuluşuna bağlamış genç bir militan olarak idam sehpasına yollandı” dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.