Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde, "göç Ve Etnik Yapı: Emirdağ Örneği" Konferansı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) "Göç ve Etnik Yapı: Emirdağ Örneği" adlı konferans gerçekleşecek.Hollanda Yüksek Öğrenim Enistitüsü Ankara (NIHA) Başkanı Jak Den Exter’in konuşmacı olarak katılacağı konferans, 4...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde,

banner390
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) "Göç ve Etnik Yapı: Emirdağ Örneği" adlı konferans gerçekleşecek.

Hollanda Yüksek Öğrenim Enistitüsü Ankara (NIHA) Başkanı Jak Den Exter’in konuşmacı olarak katılacağı konferans, 4 Aralık 2014 Perşembe günü saat: 14.00 ’de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılacak. Konferans, ESOGÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve özellikle bu konuda bilimsel çalışmaları olan ESOGÜ İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Kartal’ın girişimleri ile gerçekleştirilecek.

Teknoloji Transfer Ofisi ile ortaklaşa düzenlenecek konferansa, Türkleri ve Emirdağ’lıları yakından tanıyan, 1989-1992 yılları arasında Emirdağ’da bu konuda çalışmalar yapmış, Türk dostu Jak Den Exter konuk olarak katılacak. 1993 yılında da Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Erol Kutlu ile ortaklaşa olarak, "Emirdağ-Bir Türk İlçesinde Göçün Etkileri" konulu bilimsel çalışmaya imza atan, Jak Den Exter, akıcı Türkçe’si ve esprili anlatımı ile konferansını gerçekleştirecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.