Eskişehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Yürüyüşü

Eskişehir’de basın açıklaması yapan bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, 29 Ekim Çarşamba günü düzenlenecek “Cumhuriyet Yürüyüşü”ne davet etti.Eskişehir Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Azmi Kerman,...

Eskişehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Yürüyüşü

banner390
Eskişehir’de basın açıklaması yapan bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, 29 Ekim Çarşamba günü düzenlenecek “Cumhuriyet Yürüyüşü”ne davet etti.

Eskişehir Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Azmi Kerman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, geleneksel olarak düzenlenen yürüyüşü bu yıl daha kalabalık olarak gerçekleştirmek istediklerini vurguladı. Ülkenin tehlikeli ve sorunlarla dolu bir dönemden geçtiğini kaydeden Kerman, “Bugün ülkenin başında Cumhuriyetle hesaplaşan bir iktidar vardır. Aydınlıkçı ve halkçı tüm değerler yok edilmektedir. Açılım politikaları ile dokunulmazlık zırhına bürünen teröristler, utanmadan Atatürk büstlerine saldırmakta ve yakıp yıkmaktadır. Tüm olumsuz gelişmelere karşın, kuruluşunun 91. yılında, Cumhuriyetimize ve tüm değerlerimize sahip çıkacağımıza inanıyoruz. Tüm halkımızı 29 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 15.00’da Adalar mevkii Atatürk Caddesi girişine bekliyoruz” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.