Eskişehir’de “atlarda Suni Tohumlama Kursu”

Eskişehir-Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının izni ve denetimi ile 8-12 Aralık 2014 tarihleri arasında Türkiye’de 3’üncüsü düzenlenen “Atlarda Suni Tohumlama Kursu” tamamlandı.Konuyla...

Eskişehir’de “atlarda Suni Tohumlama Kursu”

Eskişehir-Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının izni ve denetimi ile 8-12 Aralık 2014 tarihleri arasında Türkiye’de 3’üncüsü düzenlenen “Atlarda Suni Tohumlama Kursu” tamamlandı.

Konuyla alakalı yapılan açıklamada, "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Hayvanat Bahçesi İdari Binası Seminer Salonunda düzenlenen toplantıya, Türkiye’nin çeşitli illerinden 19 veteriner hekimi katılarak kursu tamamladı ve Atlarda Suni Tohumlama Sertifikası almaya hak kazanmışlardır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personellerinden Veteriner Hekimi Sedat Menge’nin gözetmenliğini yaptığı kursun hocalığını, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Suni Tohumlama ve Dölerme Ana Bilim Dalında görevli Dr. M. Borga Tırpan üstlendi" denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.