banner417
banner425
25 Ekim 2014 Cumartesi 18:00
17 Okunma
Eskişehir’de Cumhuriyet Kupası Dragon Yarışları
banner416
Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 91’inci yılı kutlamaları nedeniyle "Cumhuriyet Kupası Dragon Yarışları" düzenlendi.

Porsuk Çayı üzerinde gerçekleştirilen etkinliğe, Süleyman Çakır Anadolu Lisesi, Fatih Fen Lisesi, Kızılay, Dragon Es, Havacılar ve İstanbul Mehmet Akif Ersoy Hastanesi olmak üzere 6 takım katıldı. 10 kürekçi ile bir davulcudan oluşan 11 kişilik takımların mücadeleleri ise nefes kesti. Hakem heyetinin de teknelerle takip ettiği 750 metrelik parkurda, zaman zaman düşme tehlikeleri yaşandı.

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Özen, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, dragon yarışlarını 2007 yılından bu yana özel günlerde ve kutlamalar kapsamında düzenlediklerini belirtti.

Özen, etkinliğin Türkiye’deki öncülerinden olduklarını dikkat çekerek, "Bu etkinlikleri su sporlarını geliştirmek ve su sporlarına ilgi duyulması açısından önemsiyoruz. Eskişehir olarak birçok kente örnek olduk. Birçok kentte dragon yarışları düzenlendi. Her geçen gün bu spora olan ilgi artıyor. Birçok kurum ve kuruluş takımlar kuruyorlar. Doktorlarımız, avukatlarımız, Kızılay, okullarımız ve gençlere de çok güzel örnek oluyor. Ben buradan tüm takım ve sporcularımıza teşekkür ediyor, tüm takımlarımıza başarılar diliyorum" dedi.

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği yarışlar sonunda Mehmet Akif Ersoy Hastanesi birinci olurken, Havacılar ikinci ve Fatih Fen Lisesi üçüncü oldu. Yarışmalar sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426