banner417
banner444
10 Aralık 2014 Çarşamba 12:07
15 Okunma
Eskişehirli Şairler Başkan Ataç’ı Ziyaret Etti
banner416
Eskişehirli Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER) Yönetim Kurulu üyeleri, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı makamında ziyaret ettiler.

Ataç’ın makam odasındaki ziyaret sırasında EŞYODER’e üye tüm şairler kendilerini tanıttılar. Şairlerden Fikret Akın, Fehmi Erdoğan, Mevlüt Özden,ve Ozan Arif Çayır, Ataç için yazdıkları şiirleri okudular. EŞYODER Başkanı şair Ertuğrul Şakar, yaptığı açıklamada, "Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç, Eskişehir’de bulunan sivil toplum örgütlerine, sanat ve kültüre önem vermektedir. Derneğimize kayıtlı 27 şair bulunmaktadır. Tepebaşı Belediyesinin düzenleyeceği şiir etkinliklerine katılmak istiyoruz" diye ifade etti.

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç ise, kendisi hakkında yazılan şiirlerden duygulandığını belirterek, "Hepiniz benim için çok değerlisiniz. Benim için yazdığınız şiirlerden çok duygulandım. Eskişehir’de bulunan Kültür ve Sanat Merkezi salonlarından şiir etkinliklerinizde faydalanabilirsiniz. Belediye olarak yaptığımız şiir etkinliklerinde, sizlerin şiirler okumasını istiyoruz ve sizler bize güç veriyorsunuz. Şiirler büyük zekaların rüyalarıdır, toplumun gönüllerini yumuşatır ve şiir insanın görünmez yüzüdür" dedi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426