Eskişehirli Şairler ’’mevlana’’ İle İlgili Şiirler Okudular

Eskişehirli Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER)’ne üye şairler, kendi dernek binasında toplanarak, Mevlana ile ilgili şiirler okudular ve Mevlana’nın ruhuna yâdettiler.EŞYODER Dernek Başkanı şair Ertuğrul Şakar, Mevlana ile ilgili...

Eskişehirli Şairler ’’mevlana’’ İle İlgili Şiirler Okudular

banner390
Eskişehirli Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER)’ne üye şairler, kendi dernek binasında toplanarak, Mevlana ile ilgili şiirler okudular ve Mevlana’nın ruhuna yâdettiler.

EŞYODER Dernek Başkanı şair Ertuğrul Şakar, Mevlana ile ilgili düzenlenen şiir etkinliğinde yaptığı açıklamada, Mevlana’nın 741. yıl dönümünü anma etkinlikleri kapsamında, ’Mevlana ve Şiir’ konulu şiir etkinliği düzenlediklerini belirtti. Şakar, "Hepimiz Mevlana Celaleddin Ruminin çok büyük bir mutasavvıf ve şair olduğunu kabul ederiz. Hz. Mevlana’nın gerek Mesnevi’sinde, gerek Divan-ı Kebir’inde, insanı kendinden geçiren, tercüme edildiği her dilde satış rekorları kıran muhteşem şiirleri vardır. Güzel şiirler okumak için dili iyi kullanmak, çok okumak, çok dinlemek gerekmektedir. Şairlerimiz, Mevlana ile ilgili şiirler okuyarak, Mevlana’nın ruhuna yâdettiler’’ dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.