Odunpazarı Belediyesi’nin Geri Kazanım Çalışmaları

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Geri Kazanım Projesi ile 10 okulda toplam 2 bin 323 öğrenciye ulaşıldığı belirtildi.Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt:, "Dönüşüm seninle başlar” sloganı ile yola...

Odunpazarı Belediyesi’nin Geri Kazanım Çalışmaları

banner390
Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Geri Kazanım Projesi ile 10 okulda toplam 2 bin 323 öğrenciye ulaşıldığı belirtildi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt:, "Dönüşüm seninle başlar” sloganı ile yola çıkan ve kısa sürede kent içerisinde çığ gibi büyüyen geri kazanım bilinci ile projenin önemli bir başarı sağladığını belirtti. Kurt, "Proje kapsamında geride kalan 6 aylık dönemde toplamda 4 bin 290 ton ambalaj atığı geri dönüştürüldü. Aylık toplanan atık miktarı ortalama 715 tona çıkarıldı. Hedefimiz bu rakamı arttırmak” dedi.

2 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİYE GERİ KAZANIM EĞİTİMİ VERİLDİ

Bilgilendirme çalışmaları ile 10 okulda toplam 2 bin 323 öğrenciye ulaşıldığını belirten Başkan Kurt, geri kazanım çalışmaları kapsamında 2 bin 560 kilogram atık pil ve 68 ton atık yağ toplanarak çevreci projelere ivme kazandırıldığını dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.