banner417
banner425
19 Ekim 2014 Pazar 17:33
32 Okunma
Porsuk’ta Hayat Var
banner416
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Eskişehir Sportif Amatör Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (ESABDER) tarafından amatör balıkçılığı özendirmek ve bilinçli amatör balıkçılığı yaygınlaştırmak için Porsuk çayı Kanlıkavak mevkiinde balık tutma şenliği düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi ve ESABDER işbirliği ile Porsuk Çayı’nda var olan doğal hayatın sonraki kuşaklara aktarılması, amatör ve sportif olta balıkçılığını özendirmek, sevdirmek ve gelişmesini sağlamak adına “Porsuk’ta Hayat Var” sloganıyla balık tutma şenliği düzenlendi. İki gün süren şenlik programına Ankara, Bilecik, Gebze, Sincan, Bozüyük ve Eskişehir’den olta balıkçılığı tutkunları katıldı. Cumartesi gecesi yakılan kamp ateşi ile başlayan şenliklerde balıkçılar çadır kurarak kamp alanı oluşturdular. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Porsuk’ta hayat var şenliğine katılarak balıkçıları tek tek gezdi ve şans diledi.

Amatör sportif olta balıkçıları federasyon başkanı Mustafa Serkan İnanç, Türkiye’nin bütün illerinde birçok etkinliğe katıldığını belirterek, “Bugüne kadar böylesine güzel bir mekânla karşılaşmadım, Büyükşehir Belediyemizi kutluyorum olta balıkçılığı tutkunları için harika bir alan hazırlanmış” dedi.

Düzenlenen balık tutma şenliğinde aileleri ile birlikte Porsuk Çayı’na oltalarını atan balıkçılar keyifli bir hafta sonu geçirdiklerini dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi’ne ve ESABDER’e teşekkür ettiler.

“Porsuk’ta Hayat Var” balık tutma şenliği, katılımcılara hediyelerinin verilmesiyle son buldu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426