Rektör Gönen’in Öğretmenler Günü Mesajı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.Öğretmenlerin, çağlar boyunca dünyanın neresinde olursa olsun bilginin, uygarlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın...

Rektör Gönen’in Öğretmenler Günü Mesajı

banner390
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Öğretmenlerin, çağlar boyunca dünyanın neresinde olursa olsun bilginin, uygarlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren lider ve örnek insanlar olduklarını belirten Gönen, mesajında, “Dünyanın daha güzel ve daha yaşanılır bir yer olması çabasında bugün gelinen nokta insanoğlunun bilinç seviyesini yükseltmek ve evrimsel gelişimini devam ettirmesi için doğduğu günden ölümüne kadar tüm hayatı boyunca eğitim ve gelişmesinin gerekliliğini gözler önüne sermektedir. Eğitim ve öğretimin önemini idrak etmiş uluslar, başta ekonomi olmak üzere, kültür, sanat, bilim ve teknoloji gibi insan yaşamının her alanında ilerleme kaydetmişlerdir. Ülkemizde, bugün çocuklarımızın ve gençlerimizin milli bilinci, demokrasiyi ve çağdaş yaşamı özümsemiş, aklı ve vicdanı hür; düşünen, üreten ve edinimlerini insanlık yararına kullanabilme yetisine sahip bireyler olarak yetişmesi yine öğretmenlerimizin emek ve gayretleriyle mümkün olacaktır. Sonsuz hoşgörü ve sonsuz sevgileriyle sorumluluklarının bilincinde olarak gelecek kuşaklara ışık olan tüm öğretim elemanlarımızın ve öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım” diye ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.