banner417
banner425
28 Aralık 2014 Pazar 15:11
41 Okunma
Saadet Partisi’nden Pazar Toplantısı
banner416
Saadet Partisi Eskişehir İl Sekreteri Yaşar Saylısoy, emeklilerin sorunlarına değinerek, emeklisine insanca bir yaşam sağlamanın devletin görevi olduğunu söyledi.

Saylısoy, Türkiye’de, devletin böyle bir görevinin olduğunu düşünmediğini ya da "imkanım bu kadar" diyerek işin içinden çıkmayı tercih ettiğini öne sürdü. Saylısoy, “Elbette her emekli emekliliğini rahat bir şekilde yaşamak ister. Bunun için de alacağı emekli ücretinin yeterli olmadığını söylemeye gerek yok” dedi.

Saylısoy, emekli olan insanların çalıştıkları zamandan az olan bir ücretle geçinmek zorunda kaldıklarına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

"Emeklilerimize birikim yapıp yapmadığı sorulunca da alınan cevap yüzde 89’unun birikim yapmadığı, ayrıca emeklilerin büyük oranda konut borcu dışında kredi kartı borcu olduğu görülmüştür. Emeklilerimiz çalışırken de emekli olduklarında da öncelikli olarak hayati ihtiyaçlarına ayırıyor. Sadece emeklilerimizin değil çalışanların da bilhassa asgari ücretle çalışanlarda aynı durumda. İktidar ve muhalefeti ile siyasilerin ülke sorunlarına kafa yormaları, işin bu boyutu ile de üzerinde yoğunlaşmaları gerekiyor. Laf dalaşı kolaylarına geliyor. Çözüm üretmeye çalışanların sesi de mecliste olmadıkları için sesleri topluma pek duyurulmuyor."

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426