banner417
17 Kasım 2014 Pazartesi 18:09
58 Okunma
“ağız Ve Diş Sağlığı” Konulu Konferans
banner416
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Nizip Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Çarşamba Eğitimleri” kapsamında; Nizip Belediye Nikah Salonu’nda GAÜN Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Güngörmüş tarafından “Ağız ve diş sağlığı” konulu konferans düzenlendi.

Yapılan araştırmalarda kentlerde ve büyük merkezlerde yaşayan insanların, kırsal kent ve köylerde yaşanlara oranla daha sık diş hekimine gittiği belirten Prof. Dr. Güngörmüş, diş hekimliği hizmetlerinin kullanılmasında eğitim düzeyi ile doğru orantılı olduğunu vurgulayarak, yüksek gelirli bireylerin ve sigortalıların diş hekimlerine daha sık gittiğini söyledi.

Konferansta, Prof. Dr. Güngörmüş tarafından, “Ağız ve diş sağlığı nedir? Ağız ve diş sağlığı denildiğinde ne anlıyoruz, toplumsal ve bireysel olarak bu konuda ki beklentilerimiz nedir? Sağlık Bakanlığının, Diş hekimliği Fakültelerinin ve Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinin bu konuda ki rolleri nelerdir?” konularında bilgi verildi.

Programın sonunda, Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan tarafından Prof. Dr. Metin Güngörmüş’e plaket takdim edildi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64