banner417
banner425
28 Kasım 2014 Cuma 16:27
43 Okunma
Bölge Baro Başkanları Gaziantep’te Toplandı
banner416
Yeni Avukatlık Kanunu Taslağı hakkında Gaziantep Barosu ev sahipliğinde bir çalıştay düzenlendi.

Gaziantep Barosu Merkez Konferans Salonunda düzenlenen çalıştaya, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Berra Besler, Türkiye Barolar Birliği Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Haşim Mısır, Osmaniye, Mersin, Adana, Hatay, Bursa, Malatya Baro Başkanları ile çevre illerden çok sayıda avukat katıldı.

Programın açış konuşmasını Gaziantep Baro Başkanı Avukat Bektaş Şarklı yaptı. Şarklı konuşmasında programa katılanlara teşekkür ederek, “Kan kaybeden mesleğimize ve geleceğimize sahip çıkmak adına neler yapılması gerektiği konusunda görüş ve önerilerimizi sizlerle paylaşmak, çalıştayımız neticesinde çıkacak olan sonuç bildirgesini diğer barolarımız, Türkiye Barolar Birliği, meclis ve Adalet Bakanlığı’na sunmak ve takipçisi olmak adına bu toplantıyı bölge barolarında yapma kararı almıştır. Bu toplantının tek bir amacı vardır. O da avukatlar olarak işimize, aşımıza, ekmeğimize, bağımsızlığımıza ve geleceğimize sahip çıkmaktır. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye geçerek bir konuşma yapan Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Berra Besler ise, "Avukatlık Kanunu 1969 yılında yürürlüğe girdi. Çok emek verilere, şöyle baştan aşağıya incelendiği zaman hakikaten bu gün için de demokratik bir anlayışın bir ürünü olduğunu kanıtlayan bir yapılanmayla hala daha yürürlükte ama aradan geçen zaman itiraf edelim ki onun da gençleşmesini, yenilenmesini beraberinde getiriyor. Ve yıllardır hepimiz daha çağdaş, daha düzgün, meslektaşlarımızın dünya standartlarıyla örtüşen konuma ulaşabilmesi için çalışmalar yapıyoruz, yaptık, bu güne kadar geldik” dedi.

Kilis Baro Başkanı Muammer Fazlıağaoğlu da konuşmasında, “Şimdi Türkiye Barolar Birliği başta olmak üzere tüm barolar, uzun aralardan bu yana avukatlık yasasıyla ilgili gerekli çalışmaları yaptılar. Bu işin başında Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Berra Besler Hanımefendi de alternatif avukatlık yasasıyla ilgili bir çalışmayı ilgili yer ve makamlara ilettiler” dedi.

Çalıştayda bir de sonuç bildirgesi yayınlandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426