Gazi Muhtarpaşa Bulvarında Çalışmalar Devam Ediyor

Gazi Muhtarpaşa Bulvarı’nın imajını değiştirmek için “Kentsel Tasarım Projesi” başlatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, çalışmaların yüzde 30’luk kısmını tamamladı.Çalışmalar ile bilgiler veren teknik personel, Atatürk Kan...

Gazi Muhtarpaşa Bulvarında Çalışmalar Devam Ediyor

banner390
Gazi Muhtarpaşa Bulvarı’nın imajını değiştirmek için “Kentsel Tasarım Projesi” başlatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, çalışmaların yüzde 30’luk kısmını tamamladı.

Çalışmalar ile bilgiler veren teknik personel, Atatürk Kan Merkezi’nden başlayan çalışmaların tramvay hattına kadar geldiğini söyledi. GASKİ’nin alt yapısını daha önceden tamamladığını, şimdi ise üst yapı çalışmalarının devam ettiğini belirten yetkililer, kazma işleminin ve beton dökümlerinin tamamlandığını, aydınlatma direklerinin dikilmeye başlandığını kaydetti. Kent mobilyalarının siparişlerinin verildiğini aktaran yetkililer, kaldırımların döşenmeye başlandığını ve çalışmaların hava şartları nedeniyle değiştiğini ifade etti. Proje kapsamında bulvarın üzerinde bulunan aydınlatma sistemlerinin tamamı yenilenecek olup, yeni sosyal yaşam alanları ve ağaçlar dikilecek. Kaldırımların seviyesini düşürüp daha geniş kaldırımlar haline getirilecek olan Gazi Muhtarpaşa Bulvarı’nda yolu iki şeritli olacak. Tüm elektrik ve telefon kabloları yer altına alınacak ve bulvar üzerinde cep ile otoparkların yanı sıra insanların oturabilecekleri kent mobilyaları da yerleştirilecek. Bütün dükkanlar ise tek tip tabela ile yenilenerek tüm altyapısı değiştirildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.