Gaziantep’te Parkomat İhalesi İptali

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Gazi Ulaş A.Ş. tarafından 27 Ekim 2014 tarihinde açık teklif usulüyle yapılan, şehir genelindeki bulvar, cadde ve sokaklarda bulunan parkomatların (yol üstü parklanmalar) kiralama işi ihalesinin...

Gaziantep’te Parkomat İhalesi İptali

banner390
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Gazi Ulaş A.Ş. tarafından 27 Ekim 2014 tarihinde açık teklif usulüyle yapılan, şehir genelindeki bulvar, cadde ve sokaklarda bulunan parkomatların (yol üstü parklanmalar) kiralama işi ihalesinin iptal edildiği bildirildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin iştiraki olan Gazi Ulaş A.Ş. tarafından şehir genelindeki bulvar, cadde ve sokaklarda bulunan parkomatların (yol üstü parklanmalar) kiralama işi 27 Ekim 2014 tarihinde açık teklif usulüyle yapıldı. Söz konusu parkomat hizmeti ihalesi 2011-2014 tarihleri arasında Özyıldız Firması tarafından veriliyordu. Firmanın bugün itibariyle 906.610,92 TL. Gaziantep Büyükşehir Belediyemize borcu bulunmaktadır. Söz konusu yapılan ihalede Yüksel Yapı Mimarlık Abdülsamet Yüksel’in Özyıldız Ltd. ŞTİ’i ile illiyet bağının olduğu tespit edilmiştir. Bu durum üzerine, firmanın ihale makamını yanıltmaya çalıştığı ve kamu yararı göz önüne alınarak söz konusu ihale iptal edilmiştir” denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.