Gaziantep’teki Mağaralar Turizme Kazandırılacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’teki tarihi mağaraların turizme kazandırılması için çalışma başlattı.Başkan Şahin Gaziantep’teki tarihi mağaraların turizme kazandırılması için İstanbul Teknik Üniversitesi...

Gaziantep’teki Mağaralar Turizme Kazandırılacak

banner390
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’teki tarihi mağaraların turizme kazandırılması için çalışma başlattı.

Başkan Şahin Gaziantep’teki tarihi mağaraların turizme kazandırılması için İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi öğretim üyeleriyle bir araya geldi. İTÜ Kemal Erguvanlı Salonu’nda İTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mahir Vardar, Prof. Dr. Remzi Karagüzel, Prof. Dr. Yılmaz Mahmutoğlu ve Mimarlık Akreditasyon Kurulu’nun (MİAK) Dönem Başkanı Prof. Dr. Nur Ersin ile toplantı yapan Şahin, kentte bulunan mağaralar hakkında bir takım bilgiler verdi. Başkan Şahin, geçmişte birçok alanda kullanılan tarihi mağaraların yeni dönemde turizm amaçlı kullanılması için konunun uzmanlarıyla fikir alışverişinde bulundu. Toplantı da ayrıca, stratejik güçlendirme, fonksiyonlandırma ve peyzaj çalışmaları gibi konuların üzerinde duruldu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.