banner417
banner425
09 Aralık 2014 Salı 17:32
23 Okunma
Gso’da “özel Pazar Tanıtım Toplantısı” Yapıldı
banner416
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, “Güçlü bir ekonominin, en önemli unsurlarından birisi, finansal sistemin güçlü, istikrarlı ve sağlıklı olmasıdır” dedi.

GSO ve Borsa İstanbul işbirliğinde, “Özel Pazar Tanıtım Toplantısı” gerçekleştirildi. Ünverdi, açılışta yaptığı konuşmada, Gaziantep’in faydası olabilecek her türlü harekete her zaman destek verdiklerini söyledi.

Amaçlarının Gaziantep sanayisini daha da geliştirmek olduğunu kaydeden Ünverdi, “Güçlü bir ekonominin, en önemli unsurlarından birisi, finansal sistemin güçlü, istikrarlı ve sağlıklı olmasıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de finansal sistemin en önemli bileşeni sermaye piyasalarıdır. Borsa İstanbul bünyesinde, halka açık olmayan şirketler için kurulan web tabanlı özel pazar da, sermaye piyasamız için önemli bir gelişmedir. Şirketler ve girişimcilerle, ilgili yatırımcıları ‘’Borsa İstanbul’’ markası altında, güvenli bir ortamda bir araya getiren özel pazar, ortaklık ve pay devri anlaşmaları için gerekli tüm hizmetleri tek bir platformda sunuyor” diye konuştu.

Türkiye’nin, 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesinin yolunun, daha güçlü büyümesinden geçtiğine dikkat çeken Ünverdi, şöyle devam etti:

“Bunun için de hızlı büyüme sağlayan ve katma değer sağlayan şirketlere ihtiyaç var. Bu da girişimci şirketlerin ve girişimci insanların sayısının artmasıyla mümkündür. Türkiye, girişimcilik potansiyeli yüksek bir ülke ama bunu daha fazla harekete geçirebilmek için, girişimcinin finansmana erişimi kolaylaştırmalıyız. Öz kaynaklarıyla yatırım yapmayı kendine esas edinen Anadolu yatırımcısı, Dünya piyasalarına açılmaya başladıkça yeni finansman kaynaklarına da ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca KOBİ’lerimizin kendilerini geliştirerek, büyük şirketler arasına girmesi, yeni girişimlerin ve yeni yatırımların çoğalması gerekmektedir.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yüzüncü yılı olan 2023 yılında ülke olarak 500 Gaziantep olarak 30 milyar dolar ihracat yapma hedefine koyduklarını ifade eden Ünverdi, “Bunun yanında 350 bin kişiye istihdam sağlama, gümrük kapısı olan her ülkeye ihracat yapma, katma değeri yüksek ürünlerin üretim üssü olma, en az 20 ulusal ve uluslararası marka çıkarma, hedeflerini koyduk” şeklinde konuştu.

Ünverdi’nin konuşmasının ardından, Borsa İstanbul Kotasyon ve Özel Pazar Grup Müdürü Sertac F. Karaağaoğlu, Özel Pazar Tanıtımı ve Şirketlere Sunulan İmkanlar, Borsa İstanbul Çözüm Ortağı; KYB Partners, Hukuk Danışmanlık Kurucu Ortağı Burcu Acartürk Yıldız Yatırımcı Karşısında Şirketler, Hazine Müsteşarlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. A. Müfit Arberk de Bireysel Katılım Sermayesi Tanıtımı hakkında sunumlar yaptı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426