banner417
banner425
22 Kasım 2014 Cumartesi 13:21
40 Okunma
Moda Ve Hazır Giyim Federasyonu Gso’da Toplandı
banner416
Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Yönetim Kurulu Toplantısını, Gaziantep Sanayi Odası’nın (GSO) ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Oda olarak her zaman sanayicinin önünü açmak için çalıştıklarını belirten GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, federasyon üyelerini Gaziantep’te ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Kendisinin de tekstil kökenli olduğuna işaret eden Konukoğlu, tekstilin hiçbir zaman önemini kaybetmeyeceğini, Türkiye’nin gelişmesi için son derece önemli bir sektör olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğuna, emek yoğun bir sektör olan tekstilin de önemli bir istihdam oluşturduğuna dikkati çeken Konukoğlu, “Şu ana kadar ihracatta net artı veren sektör tekstildir. En çok vergi veren, en çok sigorta primi oluşturan, en çok istihdam oluşturan, en çok katma değer yaratan sektördür” diyerek önemini dile getirdi.

GSO’nun kurulduğu 25 yıldan beri birlik beraberlik içinde hareket ettiklerinden dolayı Gaziantep olarak bu başarılı noktaya geldiklerini belirten Konukoğlu, şunları kaydetti:

“Gaziantep’teki bütün odalar, dernekler, kamu kuruluşları, siyasiler hep birlikte hareket ederiz. Bizim için önemli olan şehrin başarısıdır, şehrin bir adım daha ileri gitmesidir. Yoksa tek kanatlı kuş uçar mı? Kuşun mutlaka iki kanadı olmalı ki uçsun.”

Sivil toplum örgütlerinin önemli olduğunu dile getiren Konukoğlu, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’na da sektör adına yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Federasyon Başkanı Hüseyin Öztürk de konuşmasında, GSO’da kendilerini ağırladıkları için teşekkür ederek, “Gaziantep’ten aldığımız, alacağımız çok şey var. Bir sanayi şehri. İşini sevdayla yapan, hem sanayi kültürü hem de yerel kültürü oluşmuş bir şehir. Federasyon içinde de bu tür güzel değerleri örnek almaya gayret ediyoruz” dedi.

Toplantıda, PENKON Başkanı Mehmet Haskaya da hazır bulundu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426